Lisboa

Stolica Portugalii, Lizbona to przepiękne, wciśnięte między wzgórza miasto skąpane w słońcu. Jej urok to fantastyczny klimat kamienic, brukowanych uliczek oraz schody… schody… schody! W niewielu miejscach można iść inaczej niż pod górę lub z góry… Ale widoki z tarasów widokowych (miradouro) zapierają dech. Do tego wszystkiego jedyna w swoim rodzaju muzyka oraz nierozerwalne z wizerunkiem Lizbony tramwaje. To moja mała wizytówka miasta.

Co koniecznie należy zobaczyć?

Kręte uliczki starej dzielnicy Alfamy. Placa de Comercio nad rzeką Tag. Largo do Carmo (Klasztor Karmelitów) oraz widok na część miasta z pobliskiej windy Elevador de Santa Justa. Słynny plac Praça Dom Pedro IV z falistą mozaiką. Na kolację i drinka wieczorową porą dobrze się wybrać do dzielnicy Bairro Alto.

Tarasy widokowe: najpiękniejsza panorama z Miradouro da graça gdzie przy kościele można napić się kawy oraz zjeść tradycyjne ciastka Pasteis de nata lub inaczej zwane pasteis de Belem. Miradouro de Santa Luzia z panoramą Alfamy i brzegiem Tagu. Miradouro de São Pedro de Alcântara gdzie często można posłuchać grających na żywo zespołów.

Belem z Klasztorem Hieronimitów – Mosteiro dos Jerónimos, średniowieczną twierdzą Torre de Belem oraz całkiem współczesnym pomnikiem odkrywców Monument to the Discoveries nad Tagiem.

Dzielnica Oriente z nowoczesnym i ciekawym dworcem Estação do Oriente, nowoczesnym zapleczem wystawienniczym po Expo, Oceanarium oraz kolejką linową z trasą wzdłuż brzegu Tagu.