Bangkok – Pałac królewski

Grand_Palace_location_Map.svgJedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą atrakcją turystyczną Bangkoku jest Pałac królewski (Grand Palace). W związku z tym trzeba wiedzieć kilka ważnych rzeczy:

Pałac jest dostępny codziennie w godzinach 8:30 – 15:30. Jeżeli ktoś po drodze mówi Wam, że odbywają się w Pałacu jakieś uroczystości i jest zamknięty lub że jest przerwa dla zwiedzających, to należy takie rewelacje wsadzić między bajki. To typowe naciąganie, a w zamian dostaniecie zawsze propozycję zwiedzenia innych atrakcji, ale z przymusowymi odwiedzinami sklepów o czym dowiecie się dopiero w trakcie wycieczki.

Najlepiej dotrzeć tam: BTS (Skytrain – Zielona linia w stronę Bang Wa) – stacja Saphan Taksin – Central Pier, a dalej tramwajem wodnym do przystani Tha Chang lub Maharaj

Wstęp do Pałacu kosztuje 500 bath.  Wszystkich odwiedzających obowiązuje ścisła etykieta związana z ubiorem. Trzeba o tym pamiętać. Konieczne są długie spodnie lub spódnica oraz górny ubiór zakrywający ramiona, czyli t-shrit tak, ale już koszulka na ramiączka (typu tank-top) nie przejdzie. Jeżeli nie mamy odpowiedniego ubioru zostaniemy skierowani do bezpłatnej (ale z obowiązkowym depozytem – 200 bath) wypożyczalni. Należy się wtedy przygotować oczywiście na zdjęcia w… „piżamie” ;o)

Teren Pałacu jest bardzo rozległy, w sam raz na długi spacer oraz wielką porcję estetycznych doznań. Na terenie kompleksu pałacowego znajduję się jedna z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra Kaew (Emerald Buddha Temple – Świątynia Szmaragdowego Buddy). Trzeba pamiętać, że Pałac królewski oraz Wat Pho to dwa odrębne obiekty mimo, że na planie turystycznym są obok siebie.bangkok-grand-palace-plan